Co na kašel u dětí? Zkuste kořen lotosu

Trápí vás kašel vašich malých dětí? Stává se vašim dětem, že ještě dlouhé dny po odeznění akutní nemoci trpí přes noc kašlem? Nebo prostě chcete posílit vašim dětem (a i sobě) imunitu, aby nachlazení lépe odolávaly?

Pak mám pro vás dnes jednu inspiraci, za kterou jsem moc ráda, že se ke mně dostala.

Také jsme to tak měly, Emí kašlala ještě dlouho poté, co se zbavila rýmy. Ale jen do té doby než jsem narazila na kořen lotosu a skvělý způsob, jak si pomocí přírody poradit s kašlem.

Když jsme nasadily kořen lotosu, nejprve sušený a potom čerstvý, kašel u Emí zmizel zázračně rychle a prozatím se nevrátil.

Zkuste kořen lotosu

Lotos indický není jen krásnou ozdobou, národní květinou Indie nebo symbolem čistoty a krásy ve východních kulturách. Jeho kořen je účinným lékem na velké množství neduh, včetně potíží s dýchacím ústrojím. A velkou výhodou pro nás mámy je fakt, že ho můžeme použít i u velmi malých dětí.

Kořen lotosu pomáhá s pohybem tělních tekutin a hlenů a tím podporuje odhleňování a pomáhá nejen při kašli, ale i rýmě. Hojí a obecně posiluje plíce a průdušky a proto slouží také jako prevence proti nachlazení.

Z kořene lotosu můžete připravit čaj nebo ho používat jako jinou zeleninu třeba do polévek. Koupit ho lze buď sušený (v zdravé výživě) nebo čerstvý (přes internet, například tady).

Jak připravit čaj z kořene lotosu?

Nejúčinnější pro cílené odhlenění je právě čaj z kořene lotosu. Pokud budete používat sušený plátek lotosu, namočte ho nejdříve do vody (namáčím ho asi hodinu) a potom 10 minut vařte. Pokud použijete čerstvý plátek lotosu, doporučuje se oloupat, aby ve vývaru nebyla nepříjemná pachuť, a potom stačí také 10 minut vařit.

Pokud kojíte, pijte čaj vy a pomůžete nejen sobě, ale i svému miminku. Děti samotné mohou čaj pít v malém množství od půl roku. Od jednoho roku pak může čaj pít vaše miminko samo. Čaj je vhodný nejen pro kojící, ale i pro těhotné. Podává se teplý jednou až dvakrát denně mimo jídlo.

Zázrak nejen na kašel

Zkuste si uvařit kořen lotosu, i pokud nemáte kašel. Je totiž velmi bohatý na vitamíny a důležité stopové prvky a proto má množství dalších zázračných účinků. Například chrání před kardiovaskulárními nemocemi, snižuje pravděpodobnost vzniku chudokrevnosti, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a zraku, působí proti zácpě a snižuje riziko vzniku rakoviny.

Díky obsahu pyridoxinu také pozitivně ovlivňuje naši náladu a stav mysli.

Květy lotosu jsou tím, co je často v našich myslích spojováno s klidem a mírem, ale kořen lotosu je to, co nám tento klid skutečně může dodat.

Mějte se krásně a opatrujte se všech nemocí!

Petra Veselá
Ukazuje ženám cestu k přirozenému porodu, protože ona sama touto cestou s radostí a láskou prošla. Před dvěma lety se rozhodla, že si svůj porod nenechá vzít všudypřítomným strachem z porodu a pomocí informací a komplexní přípravy získala sebevědomí a sílu prožít úžasný porod i v prostředí české porodnice. Porod chápe jako bránu k zázraku, kterým je dítě, kterou je důležité projít bezpečně, klidně a láskyplně. Petra je autorkou e-booku 7 kroků k přirozenému porodu. Inspiruje ženy, aby vzaly svůj porod do svých rukou a porodily přirozeně, jednoduše a s láskou. Více informací o Petře najdete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.