Je bitcoin i pro ženy? Příběh mámy na mateřské, která spořila do bitcoinu 33 Kč denně.

Proč je spoření do Bitcoinu i pro ženy?

Jako ženy chceme mít pocit jistoty, zabezpečení, důvěry, že ať se stane něco nečekaného, máme to jak finančně vyřešit. A k tomu patří i naše finanční rezerva a finanční nezávislost.

Ačkoli se může zdát, že je oblast kryptoměn doménou mužů, Bitcoin může být stejně relevantní i pro ženy.

Slýchávám argument, že když jsme na mateřské nebo podnikáme, tak nemůžeme nebo nechceme investovat velké částky. A co když i na malých částkách záleží? Co když na zdravých finančních návycích opravdu závisí?

Všimla jsem si, že my ženy nechceme financemi trávit tolik času a chceme něco jednoduchého a přehledného. Někdy máme pocit, že se to vylučuje, ale co kdyby ne? Co kdyby finance a jednoduchost šly ruku v ruce a naopak to mohlo být přesně to pravé pro nás?

Mám pro vás příběh mé kamarádky, mámy na mateřské, která si začala před rokem a půl denně odkládat do Bitcoinu 33 Kč denně.

Neměla moc peněz, pro sebe třeba 10 000 Kč na měsíc. Bavily ji nové věci a Bitcoin jako takový ji přitahoval. Tisícovku měsíčně se rozhodla do něj vkládat nejen proto, že to považovala za spoření, ale brala to současně jako hru. S tím, že přinejhorším o 33 Kč denně přijde. Zase o tolik nešlo… O dva croissanty denně?

Jejich nezbytné rodinné výdaje platil její manžel, ona byla doma s dětmi na rodičovské dovolené a vydělávala svým malým podnikáním. Bitcoin ji dlouho lákal a když zjistila, že investovat a spořit do Bitcoinu se dá i v malých částkách, neváhala a šla do toho. Vše měla nastavené automaticky bez potřeby peníze někam denně nebo měsíčně posílat.

Začala spořit v říjnu 2022, když byl 1 Bitcoin za 500 000 Kč.

Pro hodně lidí to byl důvod, proč ho nekupovat, když už je „tak vysoko“.

Krátce potom, co začala spořit do Bitcoinu, hodnota Bitcoinu poklesla. Ona přesto vytrvala. Chtěla to zkusit.

Hodnota Bitcoinu byla asi dva měsíce výrazně níž. Ona vydržela a každý den nechala automat posílat 33 Kč na nákup Bitcoinu, i když to bylo v době, kdy mnozí Bitcoinu nevěřili nebo se ho zbavovali.

Co následovalo potom a kolik má dnes?

Mluvili jsme spolu před týdnem.

Za tu dobu naposílala do Bitcoinu po 33 Kč denně 17 000 Kč. I kdyby byl Bitcoin na pořád stejné úrovni, ona teď ví, že má drobnou rezervu, a to jenom proto, že byla schopná 33 Kč denně oddělit od svojí spotřeby a dávat do rezervy v Bitcoinu.

Jenže dnes nemá na svém Bitcoinovém účtu 17 000 Kč, ale 45 000 Kč. Jak je to možné? Bitcoin dlouhodobě roste. Od doby, kdy začala spořit, je jeho hodnota 3 krát vyšší než byla.

Představme si, že jako podnikatelka by sis mohla odkládat i třeba 330 Kč denně. Záleží samozřejmě, kdy začneš a jak se bude cena Bitcoinu pohybovat, ale ve stejném časovém období bys měla nyní na Bitcoinovém účtu 450 000 Kč. Co si můžeme za jeden den odpustit, abychom ušetřily denně 330 Kč? Možná bychom něco našly i my mámy s malými dětmi…

Budoucnost financí pro ženy

Bitcoin je zajímavý fenomén.

🌟 Je možné do něho spořit i velmi jednoduše, bez operací na kryptoburze, bez transakcí v cizí měně.

🌟 Bitcoin je velmi disponibilní, kdykoliv ho můžeme směnit zpátky na koruny.

🌟 Je volatilní a doporučuje se do něj spořit maximálně 2-5 % svého majetku a to takovou část, kterou teď zrovna nutně nepotřebujeme a nebudeme mít existenční problémy, pokud o tento majetek přijdeme, protože zrovna bitcoin bude nízko, když ho budeme potřebovat vybrat.

🌟 Nyní stojí Bitcoin okolo 1 700 000 Kč. Možná Ti připadá, že teď už je příliš drahý na to s ním začínat, že se to už nevyplatí. To samé si mnozí říkali, už když stál 100 000 Kč.

🌟 Bitcoin má potenciál stále růst, protože jeho množství je limitované. Lze vytěžit jenom 21 miliónů Bitcoinu a to se mi na něm líbí. Je to pojistka proti inflaci, kterou u každé státní měny vidíme, protože ji lze „tisknout“ neomezené množství.

Bitcoin je pro investory určitě zajímavou možností.

Když roste, máme radost, že naše rezervy rostou, když klesá, máme radost, že nakupujeme za stejnou cenu víc Bitcoinu.

Bitcoin je fascinující a revoluční technologií, která má potenciál změnit způsob, jakým chápeme a používáme peníze. S určitou dávkou porozumění a opatrnosti ho můžeme jako ženy jednoznačně také využít a posílit svou finanční nezávislost a budoucnost.

Chceš vědět o bitcoinu víc? Napiš mi do komentáře nebo na petra@petra-vesela.cz, co by Tě zajímalo.

Petra Veselá
Provází ženy na cestě k nalezení a ztělesnění jejich plné síly a potenciálu. Propojuje koučink, typologie human design, genové klíče, theta healing a sdílení k dosažení vnitřního klidu. Učí ženy najít správnou strategii v jejich konkrétní situaci. Podporuje klienty při vytváření zdravých životních návyků, změně životního stylu a při bylinné terapii boreliózy. Otevírám klientům cestu k jejich finanční nezávislosti a stabilitě ochráněním jejich úspor skrz investice do fyzického zlata, stříbra a bitcoinu. Více informací o Petře najdete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů