Borelioza a koinfekce – díl 2, cesta ven

Jsem tu s pokračováním mého boreliového příběhu a je březen 2021. Už rok si v té době žiju s boreliózou, nemocí, kterou by člověk nepřál ani největšímu nepříteli.

Jestli jste nečetli moje trable a hledání na začátku nemoci, můžete si o tom přečíst v tomto článku.

Když opominu, že okamžiky cestování a na moři pro mě byly a jsou nejléčivější, tak takhle zataženo mi připadá, že borelióza udělá v hlavě.

V březnu 2021 dochází k prvnímu zpětně viděno pozitivnímu mezníku v mé léčbě boreliózy, kterou znamenala návštěva další, jiné biorezonance. Dostala jsem doporučení na paní, která má víc biorezonančních přístrojů najednou. Vlastnila tou dobou přístroj Global Diagnostic, prý nejlepší a nejsilnější (švýcarský) biorezonanční přístroj na světě, Bicom a psychosomatický přístroj ERI, které při terapii kombinovala.

Později pořídila ještě ERI Antiage na obnovu buněk, který mi také při každé terapii zapojovala. Hned při první návštěvě mi našla borelii a spoustu dalších patogenů. V tom důsledku i extrémně oslabený nervový systém. Postupně začala patogeny vyvádět z těla. Ačkoliv by to možná technicky šlo, není možné udělat celkový detox najednou, aby to tělo zvládlo.

Špičková biorezonance pro léčbu boreliózy

Po první návštěvě jsem se cítila výrazně lépe. Mozková mlha dočasně ustoupila a mohla jsem znovu tak nějak pracovat na počítači. Po druhé návštěvě došlo ke zhoršení, což je normální, protože začíná opravdu silný detox. Tyto přístroje zabíraly, a tak jsem k ní chodila opravdu velmi často.

Chápu, že pro někoho je biorezonance nesmysl a nemůže to fungovat, ale na mě to prostě zabíralo. Samozřejmě jsem četla ty případy reportáží, kdy reportér všechnu biorezonanci naházel do jednoho pytle a nazval podvodem. Jenže nic není černobílé.

V případě biorezonance je tolik negativních názorů myslím hlavně proto, že některé přístroje jsou prostě opravdu slabé a málo účinné. Je naprosto zásadní vybrat si opravdu kvalitního terapeuta s výborným diagnostickým a současně i léčebným přístrojem. Nestačí jenom diagnostika, nestačí jenom léčba bez diagnostiky a nestačí i nejlepší přístroje bez někoho, kdo je umí špičkově ovládat. Pozitivní ohledně této léčby byl mimo jiné i doktor Klubal.

Přístroj Global Diagnostic nejen že najde patogeny, ale umí mnoho dalších věcí. Zjistí stav jednotlivých orgánů v těle, tělních systémů a je schopen je harmonizovat. Umí odstraňovat chronický stres a elektrosmog z těla. Umí tolik věcí, že by to bylo na několik článků.

Pořád dokola mi nacházel, že mám oslabený nervový systém, což není divu po napadení těmi všemi patogeny a vlastně pořád ho regeneroval. A nejen ten. Pravidelné terapie jsou jako odlupování jednotlivých slupek, a při každé slupce se člověk dostane hlouběji. Po některé návštěvě mi bylo lépe, někdy hůř.

Kromě toho zabíraly lesy, příroda, procházky, ale vždy jenom na krátkou dobu.

Tradiční čínská medicína a borelióza

Od roku 2021 jsem také opět zkusila TČM. Od zkušeného čínského terapeuta jsem dostala byliny na odstranění mozkové mlhy a chodila na akupunkturu, ale zrovna v mém případě to nezabíralo. Naopak po bylinách jsem měla opravdu divné stavy a brněla mě hlava včetně krku asi desetkrát víc. Zkoušela jsem samozřejmě vydržet, jestli to není dočasné a pak nedojde ke zlepšení, ale to se nekonalo.

Bylo pro mě zajímavé zjištění, že TČM boreliózu jako takovou neřeší, ale spíš podporuje celkovou obranyschopnost. To je logické, nicméně já se potřebovala nějak definitivně zbavit toho patogenu.

Stále jsem se snažila zdravě jíst, ale zdravé vaření mě bavilo tím méně, čím víc mi připadalo, že to na můj stav nemá vůbec žádný vliv.

Pracovní pauza

Koncem roku 2021 jsem skončila v mojí práci, kde jsem pracovala na homeoffice u notebooku. Už víc než rok a půl jsem tam pracovala v tomto stavu a musím říct, že to bylo náročné zřejmě nejen pro mě, ale i pro mého nadřízeného, ačkoliv byl velmi tolerantní. A vzhledem k tomu, že jsem ve společnosti pracovala už patnáctým rokem, využívala jsem pořád toho, co jsem se naučila před lety a byla tedy schopná práci dělat.

Nicméně byla jsem ráda, že jsem si mohla dát pauzu a slibovala jsem si od toho výrazný zdravotní posun vpřed. Ano, bylo to zase o kousek lepší, ale pořád ne stoprocentní. Můj hlavní problém s levou půlkou hlavy stále přetrvával, jakoby se ani nehnul.

Stěhování a rozbor prostředí

V dubnu 2021 jsme se také přestěhovali, už jsem nechtěla být pod vlivem 5G vysílačů a wifi antén sousedů v Praze, což možná mému tělu také pomohlo. Pořád to ale nebylo stoprocentní.

Nové bydlení bylo sice mimo město, což hodnotím super, a proto jsme do toho šli, nicméně moje každodenní vycházky po pražských lesích vystřídalo chození po venkovských cyklostezkách. Lesy jsou daleko.

V novém domě jsem koncem roku nechala udělat komplexní rozbor působení všech geopatogenních zón, vysílačů, záření z elektrických spotřebičů, zásuvek, kvalitu vody, opravdu všechno možného. Vše bylo v normě. Věděla jsem o jednom pánovi, který měření podle referencí udělá opravdu dobře a počkat se vyplatilo. Na místě jsem zjistila, že umí měřit také energetické vibrace lidského těla a konstatoval, že je to dobré, že jsem zdravá. Jen mi tenkrát řekl, že je potřeba srovnat mozkové hemisféry, což udělal metodou kvantování. Moc jsem tomu nevěřila, říkal, že účinek přijde za tři dny.

Po třech dnech jsem na to úplně zapomněla, ale zjistila jsem, že moje oko, které mě pořád brnělo, mě najednou nebrní. Cítila jsem se skoro úplně zdravě. Pár dní na to jsem byla opět na přístroji Global Diagnostic a tenkrát ten přístroj k mému obrovskému překvapení konstatoval, že potřebuji opravit nějaký nerv, který propojuje mozkové hemisféry – říkal to samé, co pán přes elektrosmog a kvantovou energii. No člověk někdy musí věřit, že existují i věci mezi nebem a zemí, které mysl nechápe.

Práce s myslí, psychika při léčbě boreliózy

Teď se tu jdu pustit na tenký led, a to do polemiky na téma psychika, práce s myslí a borelióza. V minulosti jsem byla názoru, že většina nemocí má kořeny právě ve psychice a proto jsem tyto kořeny hledala i u svých problémů. Postupně jsem dělala změny, skončila s prací, dočasně s podnikáním, odstěhovali jsme se mimo Prahu.

Tím nechci říct, že schvaluji přístup těch doktorů, kteří vše svedou na psychiku v okamžiku, kdy nenajdou jejich zaškatulkovanou nemoc a nasadí antidepresiva, to mi připadá jako trochu jiný případ.

Došla jsem k názoru (a nechci tvrdit, že ho nezměním), že psychika je velmi často ovlivněna neobjevenými a neléčenými infekcemi. Takže někdy myslím, že opravdu tyto infekce mohou za mnoho psychických problémů lidí a i za často nevysvětlitelné fyzické potíže. Člověk pak může na osobním rozvoji makat, léčit si svá traumata, ale v jeho situaci už zhmotněné nemoci mu to příliš nepomáhá.

Na druhou stranu věřím, že naše psychika, například nepříjemné a nevyřešené emoce na začátku napomohly nějakému patogenu do nás vstoupit nebo se přemnožit v případě patogenů, které v těle už dávno máme. A ty nás potom ovládnou.

Křehká rovnováha – stejně jako křehká může být i rovnováha našeho těla.

Už od začátku mých problémů jsem zkoušela různé techniky práce s myslí. Faster EFT, které jsem se naučila v roce 2019 na práci s emocemi, dýchání, afirmace, meditace.

Pozvala jsem k nám ještě jednou pána přes elektrosmog, který mi nabídl, že mě naučí kvantování. Stal se z něj rodinný přítel. Kvantování jsem začala používat a fungovalo nám na spoustu věcí, snad jen kromě mojí hlavy, oka a borelie.

V prosinci 2021 jsem zkusila Theta Healing a cítila jsem úlevu, a tak jsem se v lednu 2022 certifikovala jako Theta Healing praktik, abych mohla praxi dělat často. Tenkrát jsem měla pocit, že jsem skoro vyléčená. Ale pak zase přišel v únoru 2022 obrovský propad zpět.

Později ke konci roku 2022 jsem zkusila i práci se stíny. Vždy mi připadalo, že něco se vyřešilo, posunulo, ale stále to nebylo ono. Přijde mi totiž, že jak jednou nemoc do těla vleze a usadí se tam, je zhmotněná, je těžké pouze prací mysli z tohoto stavu vyskočit. Chce to něco také fyzicky udělat, léčbu bylinami, detox. Neříkám, že není možné se vyléčit psychikou, jen v mém případě to bylo vždy krátkodobé a zase došlo k propadu zpět.

Myslím, že naprosto klíčové je při léčení psychiky v tomto stavu se zaměřit na důvěru v život, snažit se pustit kontrolu (tím nemám na mysli přestat hledat a odevzdat se – kdo hledá, ten najde) a propojovat vždy srdce s myslí, nesnažit se to „urvat hlavou“.

Pořád to nebylo ono

Zpátky k lednu 2022. Došlo mi, že musím ještě něco přidat. Doplňky stravy, psychika, TČM, biorezonance, nic nepomohlo komplexně. Pořád jsem měla mozkovou mlhu, absolutní nemožnost cokoliv číst nebo dívat se na monitor.

Borelioza je známá tím, že se střídají období, kdy si člověk připadá hůř a pak je zase propad, což je normální. Jakékoliv oslabení těla vede k tomu, že borelie, které v těle stále jsou, opět zesílí. Možná to bude spojené i s tím, že životní cyklus borelie se uvádí mezi 42-47 dny (proto jsou potřeba antibiotika na 50 dní) a že prostě stále se mohou tvořit nové spirochety borelie.

Iyengar jóga teacher training

Rozhodla jsem se, že musím pryč od monitoru a zkusím znovu cestu jógy. Věděla jsem, že pohyb by mi pomohl, ale nemohla jsem prakticky dělat žádný sport, protože vše náročnější jako třeba běhání zhoršovalo příznaky brnění rukou, nohou a hlavy.

Ok pro mě byly vodní sporty jako paddleboarding, který nicméně nejde dělat celý rok a problémem pro moje záda bylo nosit těžký paddleboard. Kromě toho mě stejně po delším ježdění brněly nohy, což jsem netušila, jestli bylo námahou nebo patogeny.

Již mnoho let předtím jsem cvičila iyengar jógu, pomalou léčivou jógu, která má velký terapeutický potenciál. Rozhodla jsem se přihlásit do tříletého teacher training programu. Bylo mi jasné, že ve svém zdravotním stavu budu naprosto nejhorší ve skupině, ale znala jsem z minulosti lektorku, která má v Praze jediná certifikaci vést trenérské kurzy a ta mě ujistila, že zkusit to můžu.

Jak jsem čekala, mezi budoucími iyengar joga učiteli jsem byla nejhorší, některé cviky jako stoje na hlavě jsem dělala až ke konci roku, protože jsem se vyloženě bála o zdraví, ale měla jsem pocit, že mi to pomáhá. Po některých intenzivních víkendech jsem se dávala dlouho dohromady, ale celkově mi to pomohlo trochu fyzicky zlepšit můj stav. V mém případě totiž patogeny způsobily, že jsem extrémně zhubla a ztratila velké množství svalové hmoty.

Vyfocené ásany jsem si s sebou brala i na cesty a snažila se praktikovat jógu.

CRIMED v Poděbradech

Po propadu v únoru 2022 jsem se rozhodla investovat další částky do rehabilitací a začala navštěvovat Centrum Rehabilitace a Integrované medicíny CRIMED v Poděbradech. Tady si rehabilitační lékařka při mojí vstupní prohlídce dokonce některá moje zjištění zapisovala a ptala se mě na kontakty.

Doporučili mi viscerální manipulaci. Jedná se o techniku, ovlivňující funkce orgánů v těle a okolních tkáních. Byla jsem tam asi desetkrát. Cítila jsem veliké pokroky v hybnosti páteře a po celém těle, nicméně když se terapie postupně posunovala ke krku, výsledky byly horší a horší. Po jedné terapii jsem měla zase týden silnou mozkovou mlhu, podstatně silnější než obvykle. Nakonec jsem tuto cestu vzdala poté, co mi terapeutka řekla, že i když mám evidentně problémy na fyzické rovině, pravděpodobně bude potřeba řešit psychiku.

Už jsem na tyhle závěry ze zdravotnictví byla trochu alergická. Na psychice jsem se snažila pracovat, ale ono s boreliózou je to opravdu těžké. Je to tak propojené, borelióza způsobuje stres a stres způsobuje boreliózu. Je jednoduché říct: „neřeš to“, ale obtížné pro pacienta se tím řídit, když má ztráty koncentrace, nechuť cokoliv podnikat, ztracený životní elán a nemůže dělat běžné věci. V mém případě pracovat, vydělávat, číst knihy, dívat se na monitor, učit se, a to už několik let v kuse.

Takový příklad práce s psychikou a energiemi mě napadá moje harmonizace čaker skrz kvantování. To jsem podstoupila a brzo potom v únoru 2022 jsme v rámci iyengar joga teacher training programu měli možnost otestovat si čakry na GDV přístroji. Měla jsem tenkrát jedny z ukázkových výsledků čakrového zdraví, i když jsem byla definitivně nejhorší jak v cvičení, tak i zdravotně. Věřím, že psychika a energetická kondice hraje obrovskou roli, ale borelie už zhmotněná v těle se pouze psychikou těžko likviduje.

Kvůli problémům s okem jsem načas úplně upustila od kontaktních čoček a rozhodla se investovat do přesně sedících brýlích, tady je mám první den na sobě. Taky to nebyla ta příčina, nicméně každičký krok něco přinesl.

V případě boreliózy se často stává, že člověk ve finále vlastně neví, co zaúčinkovalo. Proto se těžko dá stanovit, co nakonec zabralo u pacientů, kteří se vyléčili, protože ze zoufalství zkoušejí všechno možné. Přesně jako já. Do doby než jsem potkala Buhnerův bylinný protokol, jsem to měla úplně stejně. Až u něho mi začalo být zcela jasné, že ten opravdu dlouhodobě zabírá.

Buhnerův bylinný protokol

Nejvýznamnější mezník mojí léčby byl jednoznačně Buhnerův bylinný protokol. Věděla jsem o něm už dlouho, ale tenkrát ta terapeutka z konce roku 2020 mi ho pro mě trochu „zaklela“ tím, že mi řekla, jak komplikovaný je a tvářila se, že to určitě nezvládnu.

Rozhodla jsem se, že ho přesto zkusím. Kontaktovala jsem v únoru 2022 paní, která založila nejvýznamnější českou FB boreliovou skupinu. V té době v té skupině bylo už přes 9000 lidí a často sdíleli velmi podobné příběhy jako byl ten můj.

Ta paní mi sestavila můj první Buhnerův protokol na moje problémy a já ho začala užívat. Byla jsem šťastná, protože s mojí neschopností číst a mozkovou mlhou bych si opravdu nebyla jistá, kde se ho naučit a že ho beru dobře a ještě si víc neuškodím.

Od té doby se vše začalo pomalu zlepšovat. Tinktury jsem nasazovala postupně, sledovala reakce a postupně mizely příznaky. Plný tehdy naordinovaný protokol jsem měla nasazený zhruba v dubnu 2022. Posléze jsem byla schopná koupit si všechny Buhnerovy knihy v angličtině a sama protokoly pomalu nastudovat. Od té doby ho užívám stále a precizuju, podle toho, co myslím, že je třeba doplnit, posílit. Kdykoliv když jsem měla pocit, že přijde propad, Buhnerův protokol to zachránil. Stačilo nakapat si tinktury a vrátilo mě to hned zpět.

Vymizely všechny příznaky kromě již mnohokrát zmiňovaného brnění levé půlky hlavy a problémů s levým okem. Bylo mi to divné, ale sváděla jsem to na to, že někdy se říká, že na vyléčení problémů je třeba mít protokol nasazený třeba i dva až tři roky. Ono to ale nefungovalo kvůli jiné věci, kterou jsem se měla brzo dozvědět.

S těmito lahvičkami plnými velmi silných bylinných tinktur jdou dělat zázraky.

Bartonella, jedna z dalších koinfekcí boreliózy

Zatím poslední mezník mojí léčby byl zhruba říjen 2022. Skoro po roce jsem se objednala k doktoru Klubalovi. Ne že bych chtěla vyhodit tisíce korun do vzduchu nebo dostat nová antibiotika, ale řekla jsem si, že by bylo dobré otestovat znovu infekce. I když to samé stále dělal přístroj Global Diagnostic, věděla jsem, že důkladné krevní testy doktora Klubala budou přesnější. V krvi u doktora Klubala jsem vždy borelii měla, i když přístroj už ji neviděl (má 5% hranici rozlišování).

Bylo to super rozhodnutí. Doktorovi jsem řekla, co mi zbylo za příznaky. Právě to brnění levé půlky hlavy a problémy s levým okem, stále větší levá oční panenka a nemožnost číst knihy a dívat se na počítač, aniž by potom nenastoupila mozková mlha. Doktor mi tam tentokrát zaškrtal ještě o pár infekcí víc.

Po 14 dnech přišly výsledky a za další tři týdny jeho vyjádření. Ale hned po těch 14 dnech mi to celé docvaklo! V testech byla bartonella, další koinfekce borelie. Do té doby jsem o ní nevěděla, v žádných testech dosud ji doktor Klubal nezaškrtnul. A ani na biorezonanci se neukázala. A tak jsem léčila pouze borelii, anaplasmu, babesii a další, o kterých jsem věděla. Zajímavé bylo, že v těchto krevních testech se bartonella ukazovala jako velmi stará infekce, starší než třeba borelie nebo anaplasma. Předpokládám, že tu jsem měla už dávno, ale až borelióza ji probudila.

Vždy, když jsem četla příběhy lidí, kteří měli borelii plus bartonellu, říkala jsem si: „To je skvělé, že aspoň nemám tu bartonellu, to je pěkná potvora“. Abyste věděli, co dělá bartonella, ona dělá hlavně psychické problémy. Ale jak jsem ji viděla ve svých testech, tak jsem se hned pustila do studia příznaků bartonelly na zahraničních webech. A bylo mi to všechno tak jasné.

Ona dělá ty problémy jedné strany těla, ona způsobuje oční problémy, ona dělá to, že člověk nemůže sedět u počítače a ztuhne mu krk. Ona zkrátka dělá všechno to, co mám už dva a půl roku já a záhadně na to nezabírá ta boreliová léčba. Hned jsem si pořídila další Buhnerovu knihu ohledně bartonelly a protokol nastudovala.

Doma jsem už intuitivně měla i nějaké tinktury na Bartonellu, které jsem dokonce měla krátce nasazené. Brzo jsem dokoupila a nasadila celý bartonellový balíček, který je podstatně obsáhlejší než boreliový a anaplasmový a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Začal ustupovat i můj nejhlavnější problém.

Jednu chvíli jsem si říkala, že jsem to mohla už dávno vědět, ale spíš mě hřálo u srdce, že jsem se posunula dál. Proto taky, když jsem se vyléčila z borelie, některé bartonellové příznaky se paradoxně zhoršily, protože možná dostala víc prostoru.

Detektivní práce

Musím říct, že léčit se z boreliozy a koinfekcí je vyloženě detektivní práce, která je dost zkomplikovaná tím, že borelie a koinfekce zatmí mozek a člověk nemůže tolik uvažovat. Tím spíš že lékařská věda v tom člověku nepomůže, a tak každý nemocný vlastně od začátku objevuje Ameriku. Odmalička miluju řešení záhad, hlavolamy, pak jsem roky dělala analytickou práci, řešila problémy, krize. Nikdy jsem nečekala, že tuhle detektivní práci budu dělat také v tomto směru.

Ještě se možná ptáte, jak je možné, že ten geniální přístroj Global Diagnostic mi nikdy Bartonellu neukázal. Na to jsem se ptala také. A několikrát. Často jsem od té doby paní s biorezonancí s tímto problémem konfrontovala a ona vždy jen řekla, že se jí to neukázalo a že může léčit jen to, co jí přístroj ukáže. Říkala jsem si, že by byla tak málo viditelná? Že by to byla chyba v tom přístroji?

V lednu 2023 mi paní z biorezonance psala sms: „Měla jsem školení ze Švýcarska. Bartonella není v databázi. Ale vím, jak ji tam přidat.“ Hned potom jsem se k ní znovu objednala. Vzala zkumavku s bartonellou z bicomu, otestovala ji, skutečně jsem ji měla a vyvedla mi ji.

Když jsem tam ty dvě hodiny na jejím přístroji ležela, zatímco on pracoval, běhal mi celou dobu mráz po celém těle. To se mi tam často nedělo. Každopádně když jsem odcházela, měla jsem pocit lehčí hlavy i oka. A to už jsem tři měsíce brala Buhnerův protokol na bartonellu, takže by měla být slabší. Každopádně ji ještě stále Buhnerovým protokolem pro jistotu udržuji, říká se, že byliny je dobré brát aspoň několik měsíců, klidně i rok, dva.

Od té doby opět pracuji i na počítači a vše zdá se se stabilizovalo. S borelií člověk nikdy neříká nikdy, ale konečně mi to po objevení bartonelly začalo všechno dávat smysl. To, jak funkční Buhnerův protokol opravdu je, jak je třeba mít opravdu dobrou znalost toho, které patogeny člověk spolu s borelií má, to jak funguje tento protokol pomalu, ale systematicky. To jak člověk musí být trpělivý.

Shrnutí

Mohla jsem místo těchto dvou obsáhlých článků napsat krátký text ve smyslu: „Zkusila jsem všechno možné i nemožné, až jsem přišla na Buhnerův protokol a ten mě vyléčil“. Místo 8 000 slov byste si přečetli jednu větu.

K tomu mě osobně bylo fyzicky nedobře při psaní těchto článků a vzpomínání na to, jak špatně mi bylo. Ale – články jsem chtěla napsat hlavně jako podporu pro ty, kteří něčím takovým procházejí nebo procházeli, aby věděli, že v tom nejsou sami. Že se nezbláznili. Že existuje cesta ven.

Každodenní vděčnost, toto je u východu slunce.

Vynechala jsem opravdu hodně věcí, například:

 • Věřím, že i když se borelióza příliš neptá, jestli jsi bohatý nebo chudý, jestli sportuješ nebo ležíš na gauči, jestli jíš biomaso nebo párky, jsou určité věci, které aspoň u mě rozvoji borelie předcházely. Ano, někdo onemocní a jiný ne, i když se s borelií setká. Myslím, že jsem si uvědomila, co bylo u mě tou kapkou, že zrovna u mě se borelióza projevila.
 • Co všechno za způsoby stravování jsem zkusila v průběhu léčby (období, kdy jsem jedla cokoliv, období bez cukru, lepku, laktózy, kompletně bez všech sacharidů, medical medium přístup, GAPS) a jaké to mělo účinky.
 • Jak zvládat rodinu, děti a borelii dohromady, práci a borelii dohromady.
 • Jaké doplňky je dobré brát, protože borelie opravdu výkonně likviduje mnohé vitamíny a prvky v těle a ty je dobré doplňovat.
 • Jak přesně funguje Buhnerův bylinný protokol, co potřebujete vědět, co kde koupit, jestli kapsle nebo tinktury, jestli tinktury alkoholové nebo bez alkoholu, jaká ředění, jak byliny míchat, kolik kapek dávat, jak začínat.

Mohla bych se k tomu vrátit, kdybyste mi napsali, že o to máte zájem.

Závěrem bych chtěla napsat, že ačkoliv to nikdy nebyl můj případ, tak chápu lidi, kteří s chronickou boreliózou skončí na antidepresivech. Ono je velmi těžké měsíce a roky žít s nemocí, kterou by člověk nepřál opravdu nikomu. Specifikum u boreliózy je, že na člověku není vidět a ostatní vám často nevěří. I blízcí lidé vám mohou říkat: „Měla bys víc odpočívat, meditovat, zhluboka dýchat, máš to jenom ve své hlavě.“

Naprostou ironií osudu je, že ti samí lékaři, kteří předepisují antidepresiva, nechtějí slyšet o tom, že borelióza a koinfekce jsou nemoci, které existují a je možné a nutné je léčit.

Vděčnost

Chci vyjádřit obrovskou vděčnost těm lidem, kteří mě na této cestě pomohli, zvláště paní s biorezonancí Global Diagnostic a také paní, která mi sestavila poprvé Buhnerův protokol, než jsem to začala dělat sama.

Vysílám obrovskou vděčnost vesmíru za to, že je mi nyní dobře, o čemž svědčí i to, že jsem byla schopná na jeden zátah napsat tento článek. Pro mě nemyslitelné v předchozích skoro třech letech.

A vysílám obrovskou vděčnost vesmíru i za to, že to se mnou myslí vždy dobře, že každá lekce je cenná, i když to třeba právě v těch nejhorších situacích nejsem schopna pochopit.

Teď už vím, že o sebe musím pečovat, musím se šetřit, dělat to, co mě baví a nepopírat sama sebe. Zvažovat do čeho jít a do čeho nikoliv. Proto jsem šťastná, že mohu dělat to, co mě opravdu naplňuje.

Jsem průvodkyně žen k lehkosti, svobodě a zdraví. Mojí vášní je propojování mysli a srdce, hledání nekonvenčních řešení a spojování zdánlivě neslučitelného tak, abychom našli sami sebe a svoji dlouhodobou spokojenost.

A vám přeji hlavně hodně zdraví. ❤️

Petra Veselá
Pomáhá ženám najít harmonii, lehkost a svobodu nahlédnutím na možnosti, které možná zatím samy nevidí. Provází ženy na cestě k sebeuvědomění a seberealizaci. Vnímavě propojuje koučink, feng shui, lesní koupele a sdílení k dosažení harmonie, rovnováhy a vnitřního klidu. Více informací o Petře najdete zde.
Komentáře
 1. Michaela Soukupová napsal:

  Petro, zdravím vás a děkuju za váš blog. Právě dnes jsem si ho měla přečíst, protože je mi dost zle. Budu mít tříleté výročí boje v breberami a už to pomalu vzdávám, takže váš příběh je pro mě vzpruha a motivace, že to ještě všechno nemusí být ztracené. Mám hodně podobný příběh, od příznaků, po běhání po doktorech, Klubala atd. A co máme společné je i to první zaleknutí Buhnerovým protokolem. Přesně si pamatuju jak jsem o něm četla poprvé a pro můj zpomalený mozek to bylo extra složité. A je to pro mě složité dodnes, ale vlastně už je to jen jedno z mála možných řešení, které jsem nevyzkoušela. Moje cesta teď opět povede k Dr. Klubalovi na testy a pak nasadím. Jen zkusím také někoho poprosit o pomoc, to je pro mě asi zatím největší blok proč jsme do toho nešla. Stejně tak se porozhlédnu po rezonanci, jestli v okolí Chrudimi je někdo stejně kvalitní jako jste narazila vy. Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem na váš příběh narazila a těší mě i za vás, že je vám dobře a vracíte se do kvalitního života. To je teď můj sen taky ! 🙂

  • Petra Veselá napsal:

   Milá Míšo, moc Vás zdravím a děkuji za Vaše sdílení. Velmi Vám držím palce, aby se Vám udělalo lépe a ano, Buhnerův protokol za vyzkoušení určitě stojí. Pan Buhner to má dokonale propracované, stále žasnu, co všechno dokázal vytvořit. Jsem přesvědčená, že tím nemůžete nic ztratit, jenom získat. Přeji hodně zdraví a sil a ať se brzo cítíte zase úplně dobře.

 2. Blanka Plachá napsal:

  Milá Petro,
  děkuji za Vaše články, můj příběh je také dost podobný, jsem teď ve fázi propadu a hledám cesty ven, mozek nefunguje jak by měl a jako mámu tří dětí mě to ničí…
  …moc bych ocenila více info k Buhnerovu protokolu, na koho se obrátit se sestavením, kde nejlépe tinktury objednávat. V FB boreliových skupinách jsem, ale nějak jsem asi nebyla schopna postřehnout kdo protokol sestavuje.
  Předem moc děkuji a přeji Vám ať je jen lépe…snad též najdu cestu ven…
  …jinak levá polovina hlavy i oko je též mojí zakletou stranou!
  Je nás takto více…nesmíme to vzdát…
  …musíme hledat a zkoušet, vytrvat…jako Vy!

  • Petra Veselá napsal:

   Milá Blanko, velmi děkuji za vaši zprávu. To zní úplně jako moje bývalé příznaky. Myslím, že to u mě způsobovala kombinace boreliózy a bartonelózy, i když na sto procent to nikdy nikdo nezjistí. Buhnerův protokol zkuste, nic tím neztratíte a je opravdu funkční. Pan Buhner vytvořil skvělé dílo. Na webu mám o borelióze jeden e-book na stažení zdarma. Nebo si můžete koupit Buhnerovy knihy, jsou zatím jenom v angličtině, ale v ČR dostupné. Nebo u mě na webu mám také dva e-booky přímo s Buhnerovým protokolem – na borelii a anaplasmu. Každopádně nejdřív je nejlépe vědět, co máte skutečně za infekce, abyste věděla, který protokol nasadit. Tedy dobré testy považuju opravdu za dost důležité. Velmi Vám držím palce, ať jste brzo zase zdravá a jak píšete, nevzdávejte to, uzdravení je opravdu možné.

 3. Monika Petrova napsal:

  Ďakujem Vám za Váš príbeh. Bojujem aj so synom. Je to masaker. Stiahla som som si vaše ebooky. Určite by sme uvítali viac info o strave, vitamínoch, možno či doporučujete uživať colagen na kĺby a atď. Ste silná žena❤️ďakujem za všetkých Monika

  • Petra Veselá napsal:

   Milá Moniko, děkuji za vaši zprávu. Držím Vám i synovi velmi palce, ať se brzo uzdravíte. Když to bude v mých časových možnostech, ráda doplním ještě co jsem užívala za vitamíny nebo co vím o stravování, jak se ptáte. Bylo by to určitě na celý článek, děkuji Vám za podnět. Přeji hodně sil a důvěry, že zase dojdete k plnému zdraví.

 4. Lenka napsal:

  Peti, děkuji za sepsání příběhu, jak se prosím jmenovala paní na biorezonanci? Zajímal by mě i článek ohledně stravy. 🙂

  • Petra Veselá napsal:

   Leni, děkuji velmi za reakci. Odkaz na paní s biorezonancí mám uvedený na webu v dokumentu Otázky a odpovědi v sekci Produkty. Ke článku ohledně stravy se věřím v budoucnosti dostanu, případně můžete napsat i na můj email petra@petra-vesela.cz s konkrétní otázkou. Mějte krásný den.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů