Provázím ženy na cestě k sebeuvědomění a seberealizaci

Pomáhám ženám najít harmonii, lehkost a svobodu nahlédnutím na možnosti, které možná zatím samy nevidí. Provázím ženy na cestě k sebeuvědomění a seberealizaci. Vnímavě propojuji koučink, feng shui, lesní koupele a sdílení k dosažení harmonie, rovnováhy a vnitřního klidu.

Po mnoha letech strávených širokou škálou činností v korporátní společnosti v Čechách i v zahraničí mně mateřství otevřelo cestu k zaměření se na činnosti, které mi celý život skutečně dávaly smysl. Na podporu sebe a okolí v sebeuvědomění a seberealizaci, na hledání cest k naší spokojenosti a vnitřnímu klidu a harmonii.

Od roku 2017 jsem postupně vystudovala Akademii léčivé výživy, Českou školu Feng Shui, Školu Vědomého koučinku a Theta Healing. Nyní procházím certifikací průvodkyň pro ženské kruhy. Toto vše nyní využívám při svých konzultacích s klienty a dává mi to víru, že i v dnešní době můžeme zažívat vnitřní klid a harmonii.

MŮJ PŘÍBĚH

Od dětství ve mně byla chuť učit se a dozvídat se nové věci. Ve škole mi při troše snahy šlo naučit se jakýkoliv předmět a tím pádem jsem nikdy neměla úplně jasno, jakým směrem se vydat. Po maturitě jsem se rozhodovala, na jaké škole pokračovat. Mnoho spolužáků mělo naprosto jasno, ale já jsem pořád netušila, co je tím mým "posláním".

Výběr svého zaměření jsem směřovala hlavně podle toho, co bude užitečné a co jsem viděla ve svém okolí. Nicméně rozhodování bylo vše jiné, než že bych se skutečně zamyslela nad tím, co já sama bych ráda dělala a co mě bude dlouhodobě uspokojovat a dávat smysl.

Tehdy mi ještě nedošlo, že každý má svoji pravdu už dávno uvnitř sebe a pokud ji nasloucháme, ona nás vede tím správným směrem.

Tenkrát jsem úplně zapomněla, že ráda koukám na hvězdy, stavím města a obydlí ze stavebnic, klacků nebo mechu nebo si hraju v přírodě. Že ráda pozoruji glóbus, čtu o dalekých zemích, řeším hlavolamy nebo vedu dlouhé rozhovory s blízkými. Nevěděla jsem, že dítě přirozeně ví, co ho baví, nemusí to hledat. Hraje si a automaticky dělá to, pro co bylo stvořeno.

Tenkrát mě vůbec nenapadlo, že něco z mých dětských radostí by se dalo přetavit do mého celoživotního zájmu.

Po určitém rozhodování jsem šla na Vysokou školu ekonomickou, která mě sice zas až tak nelákala ekonomií, ale mezinárodními vztahy, jazyky a setkáváním se s cizími kulturami. A tak na každém rozhodování byl kousek, který mě posunul dál a vím, proč jsem ho tenkrát udělala. Jsem této škole dnes velmi vděčná, i když možná nedělám to, co mě učila. Tato škola mi otevřela dveře do světa. Množstvím zahraničních cest mě naučila vidět náš domov z nadhledu a také zaměřením na jazyky umožnila se ve světě domluvit.

I další krok, nástup do velmi zaměstnanecky orientované mezinárodní banky mi přinesl posun dál, zažila jsem pocit sounáležitosti a také poznala práci v zahraničí a pochopila, jak důležitá je pro mě týmovost nebo variabilita aktivit, které vykonávám. Na druhé straně po letech v manažerské pozici jsem zjistila i to, co mě nebaví, co mě přímo ubíjí a čemu bych se ráda vyvarovala.

Stále všechny moje činnosti byly jako střílení na slepo, protože jsem v podstatě nevěděla, co mě baví a že práce může být i plně smysluplná pro duši člověka.

Už tenkrát jsem trpěla různými zdravotními problémy a postupem času začala chápat, že i moje tělo mi naznačuje, že je čas začít poslouchat sebe skutečně zevnitř. Neškatulkovat se podle toho, jak společnost žádá. Zamyslet se nad tím, co mi dává smysl, čemu bych se skutečně ráda věnovala a co mi bude energii dodávat, nikoliv brát.

S mateřstvím se mi otevřela nová vnímání světa.

Pro mě jako člověka s množstvím zájmů bylo ale nadále velmi těžké si ujasnit, čemu se dál věnovat, co si vybrat a jestli něco z mých zájmů je to, čemu bych se chtěla věnovat i profesně. Velký smysl mi postupem času vykrystalizoval v hledání a budování harmonie. Sama se sebou, s okolím, s přírodou. V hledání sebe sama a svého poslání.

Má studia

  • Když jsem začala dávat první příkrmy svým dětem, uvědomila jsem si, že jídlo je zásadní zdroj pro naše zdraví, tělo i mysl a pochopila, že harmonie může vycházet ze zdravé stravy. Tehdy jsem vystudovala Akademii léčivé výživy v Praze.
  • Po druhém porodu jsem už věděla, že bych se chtěla dál věnovat i harmonizaci prostoru prostřednictvím Feng Shui, které mě fascinovalo už mnoho let. Vystudovala jsem Českou školu Feng Shui a začala s poradenstvím.
  • Po mnoha letech zkušeností s koučinkem, korporátním i životním, jsem se certifikovala jako kouč ve Škole vědomého koučinku, abych mohla dál podporovat své klienty na jejich cestě za sebeuvědoměním také formou koučinku. Nacházení harmonie a svého životního poslání je to, co mi vedle žití v souladu se sebou dává v poslední době velký smysl. 

Tyto činnosti tvoří základ služeb, kterými podporuji směrem k harmonii, sebeuvědomění, svobodě a lehkosti moje klienty.

V posledních dvou letech jsem se začala věnovat také lesním koupelím a organizování ženských kruhů. Lesní koupele nás mohou dovést velmi rychle k naší podstatě, k uvědomění sebe sama pomocí napojení na přírodu.

Zároveň při situaci, kdy mnoho lidí trpí určitou formou izolace, cítím, že nám chybí sounáležitost, společenství, sesterství. Oslovily mě ženské kruhy v současném světě tak chybějící, které umožňují prožít pocit sounáležisti a léčivé sdílení. Začala jsem se věnovat organizování ženských kruhů, abych podpořila v ženách pospolitost a dala jim možnost jen tak vydechnout od každodenního shonu.

Mým přáním je ukazovat ostatním ženám, že síla měnit náš život k lepšímu v nás už je, že ji nemusíme nikde hledat.

Pomáhám ženám zvýšit sebevědomí, sebejistotu a nasměrovat se tam, kam je duše táhne. 

Pořád je ve mě ta holka, která hledala cestu, ale zároveň už dnes vím, že pro mě právě tohle je cesta.

Potřebuji mít svobodu jednat na základě myšlenek, které ve mně vzbuzují radost a vášeň a rychle zhmotňovat svoje nápady. Jen tím mi setrvává inspirace. Už vím, že navzdory tomu, co jsem často slyšela, je v pořádku mít tuto svobodu možností a moci přeskakovat mezi nimi. Mít možnost přeskočit několik kroků a zase se k nim vrátit. Opouštět věci, které mi přestávají dávat smysl, abych se vracela k těm, které smysl dávají.

Pochopila jsem, že tak, jak to mám, jsem v pořádku a že mým úkolem je ukazovat ostatním neomezenost možností a svou multipotenciální náturou bourat zažitá přesvědčení ohledně kreativity a práce. Vše mi do sebe zapadlo, včetně mého hledání jednoho směru v dětství. Proto mi připadalo, že hledám, protože vždy jsem byla nastavena právě na multipotencionalitu. 

Dnes už jsem navíc i spokojená maminka a manželka, která má ráda zdravé jídlo, přírodu a harmonii. Ale kromě toho i třeba cestování, jachting, moře, Feng Shui, koučink a setkávání se s podobě naladěnými lidmi.

Hledáte sami sebe?
Ráda pomohu i vám. Jsem ráda, že jste tu a ráda vám na vaší cestě budu průvodkyní.

Petra Veselá