Pomáhám ženám najít lehkost a svobodu v mateřství a ukazuji jim, že i s dětmi si mohou plnit své sny. Jsem maminka, manželka a bývalá manažerka s mnohaletou praxí, nadšená cestovatelka a propagátorka zdravého životního stylu a jeho úžasného vlivu na lidské tělo i mysl.

Mateřství je pro mě dnes synonymem pro lásku, svobodu a možnosti. Cítím, že mám sílu a energii, kterou konečně můžu použít pro spokojený život s těmi, které miluji. 

Ještě před pěti lety jsem ale měla s mateřstvím spojeno asi tak milión otazníků

Cestovala jsem a budovala kariéru v zaměstnání, které mě bavilo. Žila jsem osobním rozvojem, mým velkým koníčkem. Uspokojovalo mě to do té míry, že jsem vůbec neviděla, co všechno mi chybí.

A nebylo toho málo. Po mnohaleté práci a zanedbávání sebe sama jsem byla často unavená a nebylo dne, kdy bych si po obědě nemusela dát něco sladkého, abych se znovu nastartovala.

Měla jsem množství zdravotních problémů, které jsem řešila s lékaři. Vůbec jsem si neuvědomovala, že tyto signály ke mně nepřicházejí náhodou, ale že si je svým životním stylem a myšlením přivolávám. Ukazovaly mi, že moje cesta může vést úplně jiným směrem, ale já to nechtěla vidět.

V skrytu duše jsem toužila mít dítě, ale oddalovala jsem mateřství. Žila jsem v utkvělé představě, že na mateřské se už nebudu realizovat, budu vyšťavená, bez peněz, svobody a bez možností cestovat a užívat si života. Porodu jsem se nevědomě bála a ze všech těchto důvodů jsem mateřství dlouho odkládala.

Až po narození dcery jsem zjistila, jak moc jsem se mýlila ve všech svých obavách

Když jsme se s manželem v roce 2014 rozhodli pro miminko, věřím, že ke mně konečně přistoupila intuice a poradila mi jít do toho bez ohledu na to, co mi říká můj mozek. Bylo to jedno z mých nejšťastnějších rozhodnutí.

Osud mě na tuto cestu navedl ještě před těhotenstvím, kdy jsem potkala (určitě ne náhodou) několik žen, které mě nasměrovaly na cestu k vědomému přirozenému porodu, a já se po ní rozhodla vydat. Načerpala jsem do sebe sílu, důvěru a informace, které mi otevřely cestu ke klidnému, láskyplnému a vědomému porodu, a to i přes moje počáteční těhotenské obtíže.

Přirozený porod dcery a mateřství mi otevřely nové obzory. Jsem si jistá, že právě porod mi zázračně pomohl k tomu, že jsem bez jakékoliv vědomosti o kontaktním rodičovství začala právě toto s dcerou hned po porodu intuitivně praktikovat. Kontaktní rodičovství mi velmi usnadnilo mateřské začátky, protože dcera ho prostě milovala.

Mateřství postupně rozptýlilo všechny moje obavy

  • Pochopila jsem, že cestovat můžu i s dcerou, i když je ještě malá. A že je naopak velmi obohacující sdílet tuto moji vášeň s dalším človíčkem.
  • Došlo mi, že se můžu seberealizovat přesně tak, jak sama chci. A že mám kupodivu mnohem víc svobody, než jsem měla v práci.
  • Jsem osudu opravdu vděčná za tento seberozvojový kurz zvaný mateřství. Je opravdu tím nejlepším ze všeho, co jsem kdy absolvovala. Změnil mi život, překopal priority a ukázal moji cestu. Moje dcera je pro mě totiž v mnoha ohledech tou nejpotřebnější, nejdůkladnější, nejpřísnější a zároveň nejlaskavější učitelkou.

Po celé mateřství zastávám názor, že kontaktní rodičovství je pro mě tou správnou cestou ke spokojenému mateřství. Mně i mé dceři dává každodenní porci lásky, doteku a bezprostřední blízkosti. Začala jsem pečovat nejen o sebe sama, svého ducha, ale i tělo. Cítím se podstatně lépe, než jsem se cítila po dlouhou dobu před mateřstvím.

Studuji různé výživové směry a v současné době také Akademii léčivé výživy. To vše mi umožnilo, i přes moji tělesnou konstituci, kojit dceru až do jejího samoodstavení, nezhroutit se z toho a pořád mít sílu a energii. Zdravé vyživení těla stravou považuji za základ nejen k fyzické, ale po určitém čase i k psychické spokojenosti.

Podle chuti a finančních možností cestujeme dál i s dcerou, věnuji se také svému milovanému jachtingu, který – navzdory mým obavám – jde provozovat i s dítětem a je to ještě zábavnější.

Mým přáním je ukazovat ostatním ženám, že právě v nás je síla měnit náš život

  • Že i v dnešní hektické době je možné si mateřství opravdu užívat, dokonce s velkou mírou svobody. A to i přes neustálý tlak na výkon a snahu vyrovnat se mužům v jejich mužských vlastnostech.
  • Že o svoje tělo a duši můžeme v mateřství pečovat s pomocí zdravé stravy a nejen té.
  • Že mateřství je takové, jaké si ho uděláme my ženy.
  • A že v mateřství už vůbec nemusíme zahodit všechny svoje sny a přání a můžeme žít život, který budeme režírovat my samé. Že my určujeme svůj život a také to, jaké naše mateřství bude.

Na mé cestě k spokojenému mateřství sehrál obrovskou roli právě láskyplný porod a proto jsem mu věnovala svůj e-book 7 kroků k přirozenému porodu aneb přivítejte své mateřství přirozeným porodem. Najdete v něm informace, které vám pomohou získat klid a sebedůvěru ve vaše tělo a vašemu děťátku otevřou dveře k mírumilovné cestě na svět, jeho prvnímu dobrodružství, které tolik ovlivní jeho život.

Mým snem je, aby se ženy zbavily strachu z porodu a začaly opět věřit sobě, svému tělu a přírodě. Aby rodily i v našich podmínkách přirozeně a zažily porod jako posilující zážitek a start pro jednodušší mateřství.

Pokud se o přirozeném porodu chcete dozvědět víc, připravila jsem pro vás také e-book 6 důvodů, proč budete chtít porodit přirozeně aneb těším se na porod, kde najdete i můj porodní příběh a cestu k němu a který vám ráda věnuji zdarma.

fotoprome.cz-7660_7982_bilamala

 

 

Kdo jsem?

V současné době maminka na plný úvazek 🙂

narozeniny

A kromě toho...

Nadšená zastánkyně přirozeného porodu a přirozeného rodičovství

Před třemi lety jsem se rozhodla, že si svůj porod nenechám vzít všudypřítomným strachem z porodu a pomocí informací a důkladné přípravy získala sebevědomí a sílu prožít úžasný porod i v prostředí české porodnice.

Porod je pro mě branou k zázraku, kterým je dítě, kterou je důležité projít bezpečně, klidně a láskyplně.

Prošla jsem si obavami a vím, jaké to je mít strach z porodu. Také vím, jak osvobozující to je tohoto strachu se zbavit.

Mým přáním a cílem je inspirovat ženy, aby vzaly svůj porod do svých rukou a porodily přirozeně, jednoduše a s láskou.

ja6

Autorka e-booku

 7 kroků k přirozenému porodu 

Toužíte se zbavit strachu z porodu a zažít jednoduchý, klidný a láskyplný porod? Chcete mít ve vaší mysli napořád uložený hřejivý pocit z porodu? Záleží vám na prvních okamžicích vašeho novorozeného miminka?

Chcete přivítat vaše mateřství bezpodmínečnou láskou?

Pokud ano, e-book 7 kroků k přirozenému porodu vám bude průvodcem na vaší cestě k přirozenému porodu.

7kroku_300x400

Autorka e-booku

6 důvodů, proč budete chtít porodit přirozeně

Je pro vás pojem "přirozený porod" nový? Pak je e-book 6 důvodů, proč budete chtít porodit přirozeně tím prvním krokem, kterým můžete ke svému úžasnému porodu (i v prostředí české porodnice) začít.

Na mých stránkách si ho můžete stáhnout ZDARMA.

obalkasrdcelezi_300x