Tělo dokáže, čemu mysl věří. Znáte sílu afirmací?

„Jsem magnet na problémy“. „Když se má něco pokazit, pokazí se to vždycky mně“. „Já to prostě nezvládnu“. „Na to nikdy nebudu mít peníze“. „Můj porod bude průšvih“.

Říkáte si to taky? Nahlas nebo v duchu? Možná právě teď nadešel čas, abyste s tím přestali. 🙂

Poprvé jsem se s afirmacemi setkala před mnoha lety, kdy jsem byla prakticky pořád nemocná. A nespokojená. Nevěděla jsem, proč se to všechno špatné děje zrovna mě. Procházela jsem mnoha životními změnami. Věřila jsem, že se mi to děje vlivem okolí a mám prostě pěknou smůlu. Problémy se na mě lepily a kaskádovaly.

Naštěstí mi tenkrát do života vstoupily afirmace, nové mentální návyky. A fungovalo to.

Co to jsou afirmace?

Afirmace je slovní spojení nebo věta s pozitivní energií. Vystihuje přesně to, po čem toužíte. Toto spojení má sílu měnit naše přesvědčení a návyky. Afirmace cíleně ovlivňuje naše podvědomí a tím i názory. Měníme způsob myšlení, což vede ke změně reálného stavu. Je to až neuvěřitelné, ale pozitivní afirmace mohou zásadně změnit náš život. K lepšímu.

Co je naším úkolem (jenom a pouze)?

Vytvořit si nebo najít vhodné afirmace pro náš konkrétní problém, opakovat si je a upřímně jim věřit.

Dejme si příklad. Vzbudíte se a napadne vás myšlenka: „To je ale den. Mám toho dneska strašně moc. Nechce se mi ani vstávat.“ Anebo prožijete ten pocit, kdy vaše ráno začíná s těmito myšlenkami: „Dneska je ale krásný den. Cítím se skvěle. Jsem plná energie. Všechno se mi daří.“

Rozdíl mezi pozitivní myšlenkou a negativní myšlenkou je propastný. Myšlenky se promítají do pocitů a budují naši realitu. Máme možnost volby a ty pozitivní myšlenky vybudují realitu, která bude kvalitnější a hodnotnější.

Tělo dokáže to, čemu mysl věří. copy 2

Někdy si nevědomky opakujeme negativní afirmace. „To nezvládnu“. „Nemám dost peněz“. „Můj porod bude průšvih“. Pozor na ně! Naneštěstí i v případě negativních afirmací to funguje tak, že co si opakujete, to se do vašeho života dostává a po čase stává realitou. A to i přesto, že na začátku vaší myšlenky to paradoxně vůbec realita být nemusela.

Často žijeme v negativních tvrzeních. „Nechci mít málo peněz“. „Nechci být nemocná“. „Nechci být nešťastná“. To je ale to samé, jako pokud byste si opakovaly pořád dokola „málo peněz“, „nemoc“, „neštěstí“. Naše podvědomí nereaguje na ne- před tímto výrazem a bere si z toho pouze to podstatné sdělení uvnitř.

Je klíčové změnit způsob myšlení a pohybovat se v pozitivních tvrzeních. „Jsem šťastná“. „Jsem zdravá“. „Jsem bohatá“. „Mám se ráda přesně taková, jaká jsem“. Vaše podvědomí poslušně zareaguje a přinese vám spoustu pozitivních pocitů. Budete se cítit dobře. A na vaší realitě a životě se to stoprocentně projeví.

Připadá vám to moc jednoduché? Zkuste to. Vyžaduje to chvíli praxe, ale nikterak dlouhou. Soustřeďte se na pozitivní tvrzení ve vašem životě. Eliminujte ty negativní. A nezapomeňte na důvěru – pozitivním tvrzením upřímně věřte.

Jsou zázračné při porodu a pro klidné těhotenství

Afirmace vám při porodu a v těhotenství mohou dodat přesně to, co potřebujete. Klid, sebedůvěru. Sílu. Vytrvalost. Sebevědomí.

Zkuste si opakovat: „Mé dítě je zdravé a silné“. „Jsem v bezpečí a mé dítě je v bezpečí“. „Cítím vnitřní klid a mír“. Trénujte svoji mysl, stejně jako jste před těhotenstvím trénovaly vaše tělo třeba při běhání, v bazénu nebo při józe. Cítíte se klidnější a jistější?

Při porodu fungují třeba tyto afirmace: „Jsem uvolněná“ nebo „mé dítě se rodí jemně a klidně.“ Můžete jich používat pár nebo opravdu mnoho.

Je možné, že se vám budou vracet kritické myšlenky typu: „Můj porod bude průšvih“. Neukládejte si je do své mysli, nevracejte se k nim a nechte je odplynout. Vaše mysl je vytrénovaná, protože kritické myšlenky vám vaše okolí od dětství opakovalo. Vy chcete způsob svého myšlení změnit. A těhotenství je jedno z nejlepších období, kdy začít.

Pozitivní přijetí sebe, svého současného stavu a vztahu sama k sobě způsobí, že vaše pokroky budou čím dál patrnější. Věřte si. 🙂

Kde získat ty správné afirmace vhodné přesně pro mě?

Existuje velké množství zdrojů, kde ke konkrétním potížím najdete přehled pozitivních afirmací a nových mentálních návyků. Mohu vám doporučit například knihu od Louise L. Hay Miluj svůj život, kde vás světově proslulá autorka provede tím, jak pomocí pozitivních změn myšlení uzdravit své tělo a prožít hodnotnější život.

Co se týká těhotenství a porodu, afirmacím se věnuji ve svém e-booku 7 kroků k přirozenému porodu. V e-booku najdete přehled užitečných afirmací a velmi krátký návod, jak si vytvořit afirmace vlastní (i když doporučuji ze začátku převzít afirmace již hotové).

Jako bonus zdarma při koupi tohoto e-booku dostáváte nyní afirmace v grafické podobě s motivujícími obrázky. Osmnáct afirmací s osmnácti obrázky. Stačí je vytisknout, nalepit na viditelné místo a každý den podpoříte pohledem na ně své pozitivní myšlení. Jeden příklad vybírám pro vás, čtenáře tohoto článku:

Cítím vnitřní klid a mír. copy 3

Afirmace mají tu moc významně ovlivnit naše těhotenství a porod pozitivním směrem. Tak proč to nezkusit? 🙂

Držím palce a těším se na vaše zkušenosti!

 

 

Petra Veselá
Pomáhá ženám najít harmonii, lehkost a svobodu nahlédnutím na možnosti, které možná zatím samy nevidí. Provází ženy na cestě k sebeuvědomění a seberealizaci. Vnímavě propojuje koučink, feng shui, lesní koupele a sdílení k dosažení harmonie, rovnováhy a vnitřního klidu. Více informací o Petře najdete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů