Proč neposlouchám hororové příběhy?

Často se sama sebe ptám, proč mi tak hodně vadí negativita. Cítím v břiše, že by mě to všechno negativní mohlo jednoduše stáhnout dolů.

A nedávno jsem slyšela tahle zajímavá čísla:

Člověku denně projdou hlavou tisíce myšlenek

Údajně až 60 000 myšlenek za den. A fascinující je, že 95% těchto myšlenek se opakuje. Jsou stejné jako předchozí den. Pokud naše myšlenky předchozího dne byly negativní, máme dobře našlápnuto na to, že se k nim naše mysl druhý den zatoulá znovu.

A navíc: Negativismus se v nás násobí. Jedna zasetá negativní myšlenka dokáže udělat v naší mysli a potažmo realitě pěknou paseku.

face-848540_1920

Naše myšlenky tvoří naši realitu a náš život

Co si vizualizujeme svými myšlenkami, to se nám děje. Za myšlenkami totiž následují pocity, za nimi skutky a přirozeně také výsledky.

Myšlenky každého z nás tím předurčují naše úspěchy a spokojenost v životě. Pokud si opravdu ze srdce věříme, naše kapacita se společně s přirozeným zápalem pro danou věc dostaví a s nimi i úspěch.

Představa, že na něco nemám nebo něco nezvládnu, je jako sebenaplňující se proroctví. Pokud tomu věříme, náš potenciál jde dolů.

Dobrá zpráva je, že svoji mysl můžeme ovládat

Můžeme ji dokonce STOPROCENTNĚ ovládat. Je to jedna z mála věcí, u které to lze. 🙂

A to je dobře, protože negativita je extrémně nakažlivá. Občas mám pocit, že nervozita v místnosti se přenáší rychleji než vysoce infekční virus chřipky.

Chraňme si proto svoji mysl před každou negativní myšlenkou. Neztrácejme čas a energii na negativních myšlenkách a osvojme si pozitivní přístup ke svému myšlení a tedy i životu. Výsledky se často dostaví v těch nejmíň očekávaných událostech. 🙂

Jak udržet svoji mysl pozitivní?

Mám pár tipů, které mi více či méně podle vážnosti situace a mého rozpoložení fungují:

  1. Nepouštějme k sobě negativní myšlenky

Samozřejmě se jich v dnešním světě okolo nás rojí spousty, ale můžeme udělat mnoho proto, abychom omezili jejich proud. Třeba vypnout televizní noviny, neposlouchat negativní scénáře ostatních lidí, nepřiživovat stěžování sousedů nebo vyhledávat přátele, u kterých cítíme, že naše mysl jásá. 🙂

2. Pokud se do naší mysli zatoulala negativní myšlenka, vytlačme ji jinou, pozitivní myšlenkou

Jde to často vědomým hlubokým dýcháním a soustředěním se na pocit štěstí, radosti. Prostě nenechejme negativní myšlenku se u nás uhnízdit.

3. Uvědomme si, že naše realita je do velké míry dána naší interpretací konkrétních událostí

Nedávno jsem poprvé v životě odřela auto. Byla jsem na sebe naštvaná a nechápala, jak se mi to mohlo stát. Teď vidím, že to mělo také pozitivní aspekty. Za dobu, kdy bylo auto v servisu, jsem jela s Emí párkrát naším druhým, starším autem, kterým jsme s Emí nikdy nejezdily.

Sedačky v tomhle autě jsou podstatně výš (asi jako v náklaďáku 🙂 ) a Emí tak poprvé při jízdě vzadu viděla pořádně z auta ven. A jak se jí to líbilo! Najednou jí nevadí přejíždění po Praze v zácpě ani cesty za našimi kamarády. A samostatné ježdění vzadu už není problém. 🙂

4. Otevřeme naši mysl novým možnostem našeho života

Vystupujme z komfotních zón a bořme limity naší mysli. Zjednodušme náš život, přestaňme tříštit naši mysl a pozornost na milión věcí a soustřeďme se na to důležité pro nás.

Proč to píšu zrovna na web o přirozeném porodu?

Podle mého názoru porod a mysl dost úzce souvisí. Přirozený porod začíná v naší hlavě a je prací naší mysli.

Abychom u přirozeného porodu uspěly, je dobré si naplno důvěřovat a cítit sílu a jistotu, nikoliv strach. To je možné pouze, když začneme v naší hlavě.

Zkusme si představit, že přirozený porod je jeden z nejlepších darů našemu miminku k jeho zrození. Může se rozhodnout se, kdy se vydá na svoji cestu a jak ta cesta bude vypadat! Může si užít první hodiny života plně se svojí mámou!

Zkusme získat do naší mysli vnímání porodu jako silného a radostného zážitku pro nás jako mámu a vzdát se obrazu porodu jako „porodu“ tak, jak nám to servíruje dnešní společnost. Přirozený porod otvírá brány k intuitivnímu mateřství. Neříkám, že k bezchybné spokojenosti celé mateřství, ale k vyrovnané spokojenosti i mezi každodenními starostmi o právě narozené miminko. 🙂

Proto neposlouchejme hororové příběhy a svoji mysl si v těhotenství ještě bedlivěji střežme.

Přeji krásný den se samými pozitivními myšlenkami! A nezapomeňme, že naše mysl je dobrý sluha, ale zlý pán 🙂

Petra

 

Petra Veselá
Pomáhá ženám najít harmonii, lehkost a svobodu nahlédnutím na možnosti, které možná zatím samy nevidí. Provází ženy na cestě k sebeuvědomění a seberealizaci. Vnímavě propojuje koučink, feng shui, lesní koupele a sdílení k dosažení harmonie, rovnováhy a vnitřního klidu. Více informací o Petře najdete zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů