Často se sama sebe ptám, proč mi tak hodně vadí negativita. Cítím v břiše, že by mě to všechno negativní mohlo jednoduše stáhnout dolů.
A nedávno jsem slyšela tahle zajímavá čísla:
Údajně až 60 000 myšlenek za den. A fascinující je, že 95% těchto myšlenek se opakuje. Jsou stejné jako předchozí den. Pokud naše myšlenky předchozího dne byly negativní, máme dobře našlápnuto na to, že se k nim naše mysl druhý den zatoulá znovu.
A navíc: Negativismus se v nás násobí. Jedna zasetá negativní myšlenka dokáže udělat v naší mysli a potažmo realitě pěknou paseku.
Co si vizualizujeme svými myšlenkami, to se nám děje. Za myšlenkami totiž následují pocity, za nimi skutky a přirozeně také výsledky.
Myšlenky každého z nás tím předurčují naše úspěchy a spokojenost v životě. Pokud si opravdu ze srdce věříme, naše kapacita se společně s přirozeným zápalem pro danou věc dostaví a s nimi i úspěch.
Můžeme ji dokonce STOPROCENTNĚ ovládat. Je to jedna z mála věcí, u které to lze. 🙂
A to je dobře, protože negativita je extrémně nakažlivá. Občas mám pocit, že nervozita v místnosti se přenáší rychleji než vysoce infekční virus chřipky.
Chraňme si proto svoji mysl před každou negativní myšlenkou. Neztrácejme čas a energii na negativních myšlenkách a osvojme si pozitivní přístup ke svému myšlení a tedy i životu. Výsledky se často dostaví v těch nejmíň očekávaných událostech. 🙂
Mám pár tipů, které mi více či méně podle vážnosti situace a mého rozpoložení fungují:
Samozřejmě se jich v dnešním světě okolo nás rojí spousty, ale můžeme udělat mnoho proto, abychom omezili jejich proud. Třeba vypnout televizní noviny, neposlouchat negativní scénáře ostatních lidí, nepřiživovat stěžování sousedů nebo vyhledávat přátele, u kterých cítíme, že naše mysl jásá. 🙂
2. Pokud se do naší mysli zatoulala negativní myšlenka, vytlačme ji jinou, pozitivní myšlenkou
Jde to často vědomým hlubokým dýcháním a soustředěním se na pocit štěstí, radosti. Prostě nenechejme negativní myšlenku se u nás uhnízdit.
3. Uvědomme si, že naše realita je do velké míry dána naší interpretací konkrétních událostí
Nedávno jsem poprvé v životě odřela auto. Byla jsem na sebe naštvaná a nechápala, jak se mi to mohlo stát. Teď vidím, že to mělo také pozitivní aspekty. Za dobu, kdy bylo auto v servisu, jsem jela s Emí párkrát naším druhým, starším autem, kterým jsme s Emí nikdy nejezdily.
Sedačky v tomhle autě jsou podstatně výš (asi jako v náklaďáku 🙂 ) a Emí tak poprvé při jízdě vzadu viděla pořádně z auta ven. A jak se jí to líbilo! Najednou jí nevadí přejíždění po Praze v zácpě ani cesty za našimi kamarády. A samostatné ježdění vzadu už není problém. 🙂
4. Otevřeme naši mysl novým možnostem našeho života
Vystupujme z komfotních zón a bořme limity naší mysli. Zjednodušme náš život, přestaňme tříštit naši mysl a pozornost na milión věcí a soustřeďme se na to důležité pro nás.
Podle mého názoru porod a mysl dost úzce souvisí. Přirozený porod začíná v naší hlavě a je prací naší mysli.
Abychom u přirozeného porodu uspěly, je dobré si naplno důvěřovat a cítit sílu a jistotu, nikoliv strach. To je možné pouze, když začneme v naší hlavě.
Zkusme si představit, že přirozený porod je jeden z nejlepších darů našemu miminku k jeho zrození. Může se rozhodnout se, kdy se vydá na svoji cestu a jak ta cesta bude vypadat! Může si užít první hodiny života plně se svojí mámou!
Zkusme získat do naší mysli vnímání porodu jako silného a radostného zážitku pro nás jako mámu a vzdát se obrazu porodu jako „porodu“ tak, jak nám to servíruje dnešní společnost. Přirozený porod otvírá brány k intuitivnímu mateřství. Neříkám, že k bezchybné spokojenosti celé mateřství, ale k vyrovnané spokojenosti i mezi každodenními starostmi o právě narozené miminko. 🙂
Přeji krásný den se samými pozitivními myšlenkami! A nezapomeňme, že naše mysl je dobrý sluha, ale zlý pán 🙂
Petra